silver's blog

23 kwiecień 2015 - Wyprawa do Gruzji

Od dawna marzyłem od tym, żeby zobaczyć Gruzję.

Raz już nawet byłem bardzo bliski tego, niemniej wojna w Osetii Południowej pokrzyżowała wszystko i ostatecznie odwiedziłem wtedy Azerbejdżan.

W tym roku jednak postanowiłem, że na planach się nie skończy. Poza tym zmotywował mnie Dima - brat Liudy, który również planował zrobić coś ze swoim urlopem.

Tak więc obaj postanowiliśmy, że należy  jak najszybciej kupować bilety do Gruzji.

22 luty 2015 - Rocznica Majdanu

Ostatni rok, jak zapewne każdy wie, na Ukrainie był bardzo bogaty w wydarzenia. Wydarzenia, które jednak po pewnym czasie przestałem śledzić, oddawszy się w pełni pracy nad pewnym projektem.

Wynikiem czego jest to, że porzuciłem blog na prawie rok czasu. Za co przepraszam, bo jak się okazało kilka osób spoza rodziny również na blog zachodziło.

Dziś w rocznicę wydarzeń na Majdanie, zmusiłem się by zajrzeć na stronę.

Obraz na Majdanie - Kwiecień 2014

Rewolucja jednak nadeszła.

Janukowicz, podobnie jak wiele osób z jego rządu,  uciekł z kraju. Został sformułowany nowy rząd tymczasowy z A. Jaceniukiem na czele. Zaś do 25 maja tymczasowe obowiązki prezydenta przejął Turczynow.

W marcu został Ukrainie odebrany Krym, którego to mieszkańcy w przytłaczającej większości wyrazili wolę przyłączenia do Rosji.  Zadziwiają przypadki jak w Symferopolu, w którym to oddano ponad 400 tys głosów, choć mieszkańców jest sporo mniej.

video: 
To embed this video on your own site, simply copy and paste the html code from this text area.

14 czerwiec 2013 - Kampania promocyjna Polski

Dziś jak co dzień, wysiadłem na stacji metra Pieczarska (Печерська) by udać się do biura. Remont ruchomych schodów trwał nadal, niemniej dziś co innego przykuło moją uwagę. Pewna reklama, którą codziennie mijałem sporo razy, a dopiero dziś  dostrzegłem co ona reklamuje.

Jak się okazało, reklamuje Warmie i Mazury! Niedawno ponoć ruszyła "Cudowna kampania Warmii i Mazur", która od razu wystartowała w sześciu krajach Europy. Jednym z nich jest właśnie Ukraina.

24 maj 2013 - Ostatni dzwonek

Tak naprawdę kompletnie nie mam pojęcia o czym napisać, więc wpis zapewne będzie krótki.

Od trzech miesięcy jestem zaangażowany w pewien start-up z zakresu IT. Świetne wyzwanie, mnóstwo roboty i mało czasu wolnego.

Gdy ten czas wolny znajduję to przeznaczam go na remont nowego mieszkania.

Tak, tak - odebraliśmy bowiem klucze od naszego lokum niedaleko metra i w najbliższym miesiącu zamierzamy już się tam wprowadzić.

Oczywiście najpierw trzeba wszystko wykończyć, niemniej robota idzie dość dobrze.

Wszystko dzięki pomocy szwagra

23 marzec 2013 - Wiosna

W czwartek, jak co tydzień, wynajmujemy ze znajomymi halę niedaleko Metra Ipodron, by móc choć trochę pokopać piłkę. Takie półtorej godziny sportowej rywalizacji działa na nas wszystkich bardzo orzeźwiająco. I chociaż po meczu, siedzimy w szatni spoceni niemiłosiernie, to banan z twarzy długo nie schodzi.

Nawet jeżeli rezulat nie był korzystny. LIczy się sama gra.

W ten czwartek, głównym tematem rozmów był zbliżający się mecz Polska : Ukraina oraz temat gry na świeżym powietrzu w najbliższy czwartek.

25 luty 2013 - Przedłużenie karty czasowego pobytu

W tym roku jakoś przespałem zbliżający się  termin wygaśniecia "widu na żytielstwo"  (Karty czasowego pobytu). Cały czas byłem przekonany, że okres biegania z dokumentami wypadnie na marzec 2013. Trochę się więc zdziwiłem, gdy tydzień temu zorientowałem się że mój"wid na żytielstwo" wygasa 26 lutego. Taki malutki zong

20 luty 2013 -Drogi w Kijowie

Pogoda w tym roku mieszkańców Kijowa raczej nie rozpieszcza. W sumie to nie tylko mieszkańców.

Nie dość, że jest pochmurnie i szaro a po częstych opadach śniegu przez chwilę biało, to tak zróżnicowana aura (opady śniegu, tajanie śniegu, przymrozki i znowu opady) mocno wpływa na jakość ukraińskich dróg.

A właściwie to na brak tej jakości.

video: 
To embed this video on your own site, simply copy and paste the html code from this text area.

8 styczeń 2013 - Końca świata nie było

Rozpoczął się kolejny "Nowy Rok" w Kijowie. Mamy tylko nadzieję, że będzie lepszy niż końcówka poprzednika. Jak to bowiem radośnie określił nasz przyjaciel z Polski - "jakieś plagi egipskie nas dopadły w końcówce 2012".

Skradziono mi dokumenty i sporo gotówki, pojawił się problem z niedoróbkami i odbiorem nowego mieszkania, jak na złość zaczęły się psuć  sprzęty AGD w starym mieszkaniu. Co najgorsze, do tych "szarości dnia codziennego" doszły problemy zdrowotne. Takie, których raczej lekceważyć nie można, bo może to się skończyć kiepsko.

Kijów i nie tylko I Wiza I Praca I Mieszkania I Transport I Kolej I Ceny I Odessa I Symferopol I Donieck
Polityka i gospodarka I Nowa Europa Wschodnia  I  Ośrodek Studiów WschodnichWPHiI I Kolegium Europy Wschodniej

Turystyka i porady I Blog o Ukrainie  I  PoradyABC Ukrainy

Popularna prasa I Rzeczpospolita  I  KyivPostKommiersantKorespondent I Zahid

 Inne I  Galeria kolegi I Portal Marketera I