2 grudzień 2011 - Losowanie grup

Dziś jest dzień, na który wiele osób czekało z niecierpliwością. To właśnie dziś, drużyny narodowe poznają swoich bezpośrednich rywali w grupach podczas Euro 2012. Prawdopodobnie też dziś dowiemy się która z drużyn wybierze baze noclegową w Polsce, a która na Ukrainie.

Wg pogłosek dziennikarzy większość drużyn już wybrała. Zdecydowana większość chce nocować w Polsce, zaś na Ukrainę zdecydowała się jedynie drużyna z Rosji.

Niemniej dziś wszystko może się zmienić.

Poza tym jak to bywa ze spekulacjami - większość może być nietrafiona.

Jest piękny słoneczny dzień. Wśród znajomych z pracy żadnego napięcia nie odczuwam. Ulice Kijowa są zakorkowane jak zawsze, a ludzie przechadzają się centrum jak każdego dnia.

Niemniej pierwsze znaki już się pojawiły. Kilka dni wcześniej zapowiedziano, iż w okolicach Pałacu Sportu (miejsce gdzie odbędzie się losowanie) zamknięty zostanie ruch samochodowy. Podobnie ma też się dziać z pobliską stacją metra. Zmiany mają być także w transporcie publicznym. Wzmocniono też obecność służb porządkowych w centrum. Tak by wszystko przebiegało bezproblemowo.

Prowadzącym losowanie będzie Ukrainka Olga Freimut oraz Polak Piotr Sobczyński. Oprawa losowania jest ponoć dopięta na ostatni guzik, część gwiazd jest dalej trzymana w tajemnicy , a oboje prowadzący doskonale znają angielski stąd katastrofy nie powinno być.

Wczoraj namiastką ceremoni było huczne obchodzenie 20 lecia ukrainskiego "PZPNu". Trzeba przyznać iż Ukraincy umieją zrobić niezłe show.

Podobnie będzie i zapewnie dzisiaj.

Jedną z naszych gwiazd, która pojawi się na ceremoni losowania będzie Ryszard Rynkowski. Na forum ludzie się śmieją iż po tym co się ostatnio dzieje w PZPN zaśpiewa swoje dwa przeboje.

"Wypijmy za błędy" a potem "Szęśliwej drogi już czas" .......

Ja, ze swej strony, mam tylko nadzieję że z kim byśmy nie zagrali w grupie, to zdołamy z niej wyjść....

 

 

 

 

Kijów i nie tylko I Wiza I Praca I Mieszkania I Transport I Kolej I Ceny I Odessa I Symferopol I Donieck
Polityka i gospodarka I Nowa Europa Wschodnia  I  Ośrodek Studiów WschodnichWPHiI I Kolegium Europy Wschodniej

Turystyka i porady I Blog o Ukrainie  I  PoradyABC Ukrainy

Popularna prasa I Rzeczpospolita  I  KyivPostKommiersantKorespondent I Zahid

 Inne I  Galeria kolegi I Portal Marketera I