21 czerwiec 2012 - To i owo

Od kilkunastu dni, z racji Euro 2012, chodzę raczej niewyspany Od soboty zaś markotny. Nie będę bowiem ukrywał, że ostatni mecz Polaków zawiódł mnie bardzo. Niemniej analizować i szukać przyczyny nie będę. Wystarczy, że w kraju jest 38 mln trenerów, którzy znają się na wszystkim lepiej.

W Kijowie byłem na dwóch meczach Szwecji. Najpierw fantastyczne widowisko z Anglią, a później średni mecz z Francją. Ten pierwszy mecz to niesamowita atmosfera, świetny doping Szwedów i emocjonująca gra. Byłem naprawdę pod ogromnym wrażeniem. Poniżej kilka fotek z tego meczu

Liuda i ja na meczu Szwecja Anglia

Ceremonia otwarcia

Ten drugi mecz był gorszy pod każdym względem. Z racji, iż Ukraina grała w tym samym momencie w Doniecku decydujący mecz z Anglikami, to zainteresowanie było dużo mniejsze. Po drugie, dla Szwedów te mistrzostwa już się skończyły, stąd wielu rozczarowanych wyjechało wcześniej.

Idąc na stadion widziałem mnóstwo Ukrainców i Szwedów, którzy sprzedawali bilety po 10, 8 Euro za drugą kategorię. A jak powiedziała mi koleżanka, po rozpoczęciu meczu rozdawano bilety bezpłatnie. Nawet te pierwszej kategorii.

A i tak na stadionie, było mnóstwo wolnych miejsc. 

Wg mnie lekka porażka.

Teraz czekam na ćwierćfinał Anglia : Włochy. Niby hit, niemniej zainteresowanie też jest średniawe. Widać to po aukcjach gdzie oferują bilety. Jest ich mnóstwo, w cenach dużo niższych niz można by się spodziewać.

No cóż, szkoda.

Kolejna rzecz jest dużo przyjemniejsza.

W poniedziałek, tydzień temu Liuda złozyła wniosek z paszportem o wizę Schengen. W piątek miała już paszport z powrotem z wizą wielokrotnego wjazdu. na 5 lat.

Z mojej strony wymagano odręcznie napisanego zaproszenia, w którym ukazywałem zasadność prośby o wize 5 letnią i wszystkie swoje dane. Prócz tego kopię dowodu, paszportu. Od strony Liudy, paszport, certyfikat ślubu, wypełniony wniosek wizowy i ubezpieczenie.

Wizę, żona ma otrzymała bezpłatnie.

W sierpniu, nareszcie odwiedzimy Słupsk i zobaczę swojego bratanka z Torunia.

Kijów i nie tylko I Wiza I Praca I Mieszkania I Transport I Kolej I Ceny I Odessa I Symferopol I Donieck
Polityka i gospodarka I Nowa Europa Wschodnia  I  Ośrodek Studiów WschodnichWPHiI I Kolegium Europy Wschodniej

Turystyka i porady I Blog o Ukrainie  I  PoradyABC Ukrainy

Popularna prasa I Rzeczpospolita  I  KyivPostKommiersantKorespondent I Zahid

 Inne I  Galeria kolegi I Portal Marketera I